Zbrane je pozdravil župan mag. Branko Kidrič, ki je v svojem nagovoru povedal, da je bilo prvo srečanje starejših 4. decembra 1995 in od takrat poteka neprekinjeno z izjemo časa pandemije Covida-19. Povzel je nekaj uspehov in projektov občine v letu 2025. Izpostavil je izgradnjo Arene Janina, izjemen obisk Stolpa Kristal in dobro sprejet projekt Prostofer, ki v občini deluje dve leti. V projekt je vključenih 15 voznikov prostovoljcev, ki so opravili več kot 400 prevozov, predvsem do zdravstvenih ustanov, kar dokazuje koristnost tega projekta za starejše občane.
Nekaj besed je namenil tudi prihodnjim načrtom, predvsem izgradnji novega kopališča, ki ga je Rogaška Slatina nekoč že imela ter bo dopolnilo športno infrastrukturo občine in občanom nudilo dodatne možnosti za rekreacijo ter kakovostno preživljanje prostega časa otrok med poletnimi počitnicami.
Vsem zbranim je zaželel mirne in prijetne praznične dni ter izrazil upanje na snidenje v prihodnjem letu.
Po uradnem delu prireditve je sledila pogostitev in prijetno druženje ob glasbi.