16. 03. 2026
Dogodek kot so ga organizatorji (Zavod Športne igre mladih) poimenovali "ZERO WASTE" je prvič potekal v Rogaški Slatini. Spoznavanje pomena odgovornega ravnanja z okoljem med mladimi, ki poteka skozi igro in zabavo, je eno izmed glavnih poslanstev projekta Plazma športne igre mladih. Igrive delavnice se izvajajo tudi letos po vsej Sloveniji, v četrtek 12.3.2026 pa so bili gostje v Rogaški Slatini. Na spletni strani so zapisali: "Gostitelja iger, Milena Vreš, ravnateljica II osnovne šole, in Branko Kidrič, župan občine Rogaška Slatina, se dobro zavedata pomena športa za zdravo vzgojo mladih in trajnostnega razvoja v turistično naravnanih okoljih, med katera zagotovo spada tudi Rogaška Slatina. Naši najmlajši ŠIM-ovci so tudi tokrat pokazali svojo zavzetost za okolje – veselo so brcali žogo in ob tem demonstrirali pravilno ločevanje odpadkov."
Rogaška Slatina, ki je pridobila laskav naziv Evropsko mesto športa 2026, ki vzorno razvijajo šport za vse generacije je v letošnji sezoni pomemben partner Plazma športnih iger mladih, saj se bodo v začetku junija tukaj zbrali najbolj uspešni letošnji udeleženci iger na velikem državnem finalu 9.6.2026.