Pomembnejši obiski občine

Pomembnejši obiski občine

Na seznamu so politiki in druge znane osebnosti, ki so uradno obiskali Občino Rogaška Slatina po njeni ustanovitvi leta 1994.

Datum obiska Ime in priimek Funkcija ob obisku občine
18. 11. 2019 Ksenija Klampfer ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
14. 9. 2019 Pellumb Quazimi veleposlanik Albanije v Sloveniji
11. 4. 2019 Myles Patrick Geiran veleposlanik Irske v Sloveniji
5. 9. 2018 Vlasta Nussdorfer varuhinja človekovih pravic Republike Slovenije
8. 12. 2017 dr. Julius JANUSZ   apostolski nuncij v Republiki Sloveniji
17. 2. 2017 dr. Földes Gyula generalni konzul Madžarske v Lendavi
17. 2. 2017 dr. Morován Zsolt konzul Madžarske v Lendavi
17. 2. 2017 dr. Mihály Praznovszky literarni zgodovinar, direktor županijske knjižnice v Veszprému, Madžarska
6. 1. 2017 Doku ZOVGAJEV Veleposlanik Ruske federacije v Sloveniji
6. 10. 2016 Častni generalni konzuli in častni konzuli iz 54 držav Dne 6. in 7. oktobra 2016 je bilo organizirano 2. srečanje častnih konzulov Republike Slovenije iz 54 držav sveta. Prvi dan obiska potekal v Rogaški Slatini.
23. 2. 2016 Brent R. HARTLEY Veleposlanik Združenih držav Amerike v Sloveniji
30. 4. 2015 Zdravko POČIVALŠEK Minister za gospodarstvo
30. 4. 2015 Irena MAJCEN Ministrica za okolje in prostor
29. 11. 2013 Aleksander RADOVANOVIĆ Ambasador Republike Srbije v Sloveniji
26. 10. 2013 Aleksander RADOVANOVIĆ Ambasador Republike Srbije v Sloveniji
6. 7. 2013 Mitja BERVAR Predsednik Državnega sveta
5. 12. 2012 mag. Radovan ŽERJAV Minister za gospodarski razvoj in tehnologijo
20. 7. 2011 mag. Franci BUT Veleposlanik RS v Republiki Srbiji
29. 1. 2011          Igor LUKŠIČ Minister za šolstvo in šport
21. 10. 2010  dr. Danilo TűRK Predsednik Republike Slovenije
3. 7. 2010 Majda ŠIRCA Ministrica za kulturo
11. 5. 2010 dr. Istvá SZENT-IVÃNYI          Madžerski veleposlanik v RS
25. 3. 2009 Karl ERJAVEC Minister za okolje in prostor
23. 11. 2007 mag. Radovan ŽERJAV Minister za promet
4. 7. 2007 mag. Janez BOŽIČ Minister za promet
10. 10. 2006 Janez PODOBNIK Minister za okolje in prostor
8. 9. 2006 Milan ZVER Minister za šolstvo in šport
24. 8. 2006 Karl ERJAVEC Predsednik stranke DESUS
8. 7. 2005 dr. Ivan ŽAGAR Minister za lokalno samoupravo in regionalno politiko
7. 9. 2005 dr. Andrej BAJUK Minister za finance
7. 9. 2005 dr. Vinko GORENAK Državni sekretar v Ministrstvu za not. zadeve
3. 10. 2005 Karl Viktor ERJAVEC Minister za obrambo
11. 10. 2005 Janez PODOBNIK Minister za okolje in prostor
18. 8. 2005 Janusz JESIONEK Ambasador Republike Poljske v Sloveniji
6. 5. 2005 dr. Milan ZVER Minister za šolstvo in šport
11. 3. 2005 mag. Janez DROBNIČ          Minister za delo, družino in socialne zadeve
13. 12. 2006 mag. Janez BOŽIČ Minister za promet
15. 9. 2004 dr. Milan POGAČNIK Minister za kmetijstvo,gozdarstvo in prehrano
24. 7. 2004 Janez SUŠNIK Predsednik Državnega sveta RS
20. 7. 2004 dr. Marko PAVLIHA Minister za promet
17. 7. 2004 Andreja RIHTER Ministrica za kulturo
9. 7. 2004 mag. Mojca DRČAR MURKO   Slovenska poslanka v Evropskem parlamentu
9. 7. 2004 Ljudmila NOVAK Slovenska poslanka v Evropskem parlamentu
9. 7. 2004 dr. Romana JORDAN CIZELJ Slovenska poslanka v Evropskem parlamentu
24. 4. 2004 mag. Zdenka KOVAČ Ministrica za regionalni razvoj
30. 3. 2004 mag. Zdenka KOVAČ Ministrica za regionalni razvoj
3. 2. 2004 dr. Janez POTOČNIK Minister za evropske zadeve
26. 9. 2003 dr. Tea PETRIN Ministrica za gospodarstvo
26. 7. 2003 dr. Vlado DIMOVSKI Minister za delo, družino in socialne zadeve
26. 7. 2003 mag. Franc BUT Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
9. 5. 2003 Jakob PRESEČNIK Minister za promet
10. 1. 2003 Andreja RIHTER Ministrica za kulturo
27. 7. 2002 mag. Franc BUT Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
27. 7. 2002 Jakob PRESEČNIK Minister za promet
20. 6. 2002 dr. Tea PETRIN Ministrica za gospodarstvo
15. 2. 2002 Jakob PRESEČNIK Minister za promet
22. 11. 2001 Milan KUČAN Predsednik Republike Slovenije
21. 7. 2001 Borut PAHOR Predsednik Državnega zbora RS
21. 7. 2001 mag. Franc BUT Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
13. 4. 2001 Andreja RIHTER Ministrica za kulturo
27. 12. 2000 mag. Franc BUT Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
17. 7. 2000 dr. Andrej UMEK Minister za okolje in prostor
23. 2. 2000 dr. Pavel GANTAR Minister za okolje in prostor
20. 7. 1999 dr. Pavel GANTAR Minister za okolje in prostor
8. 7. 1999 Janko RAZGORŠEK Minister za malo gospodarstvo in turizem
11. 6. 1999 Igor BAVČAR Minister za evropske zadeve
28. 5. 1999 dr. Pavel GANTAR Minister za okolje in prostor
23. 7. 1998 dr. Pavel GANTAR Minister za okolje in prostor
26. 5. 1998 mag. Anton ROP Minister za delo, družino in socialne zadeve
24. 4. 1998 Milan KUČAN Predsednik Republike Slovenije
24. 4. 1998 dr. Slavko GABER Minister za šolstvo in šport
13. 2. 1998 Ciril SMRKOLJ Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
1. 12. 1997 Janko RAZGORŠEK Minister za malo gospodarstvo in turizem
29. 9. 1997 dr. Marjan PODOBNIK Predsednik vlade Republike Slovenije
29. 9. 1997 dr. Marjan SENJUR Minister za ekonomske odnose in razvoj
18. 7. 1997 mag. Anton BERGAUER           Minister za promet in zveze
15. 2. 1997 Metod DRAGONJA Minister za gospodarske dejavnosti
11. 10. 1996 dr. Pavel GANTAR Minister za okolje in prostor
28. 7. 1996 Jožef ŠKOLJČ Predsednik Državnega zbora
25. 7. 1996 Metod DRAGONJA Minister za gospodarske dejavnosti
16. 5. 1996 Gerharrd WAGNER Veleposlanik Republike Avstrije v Sloveniji
22. 7. 1995 Jelko KACIN Minister za obrambo
6. 7. 1995 James L. Oberstar Ameriški kongresnik slovenskega rodu
3. 2. 1995 Gerharrd WAGNER Veleposlanik Republike Avstrije v Sloveniji

Med ostalimi pomembnimi gosti so Občino Rogaška Slatina obiskali:

  • g. Paul REID, namestnik veleposlanika ZDA v Sloveniji

Obisk na Občini Rogaška Slatina dne 20.7.1999 ob podpisu pogodbe za izgradnjo 1. faze čistilne naprave v Rogaški Slatini.

  • g. Kurt Muller iz Švice

Donator bogate zbirke grafik, ki jih je daroval družbi Zdravilišče Rogaška Slatina. Takratni predsednik Republike Slovenije Milan Kučan mu je podelil priznanje na najvišji državni ravni, ČASTNI ZNAK SVOBODE Republike Slovenije. Priznanje mu je 26.12.1996 po pooblastilu in v imenu predsednika države podelil župan Občine Rogaška Slatina.